Tetralysal – opinie, cena oraz skuteczność tabletek na trądzik

Tetralysal jest popularnym antybiotykiem stosowanym w leczeniu trądziku. Jeśli cierpisz na trądzik o nasileniu od umiarkowanego do ciężkiego i odkryłeś, że leki bez recepty są nieskuteczne, dostępne są leki na receptę tpu Tetralysal 300 (lymecycline). Przepisane Tetralysal (lymecycline) i inne antybiotyki, takie jak klindamycyna lub oksytetracyklina, to jedne z najpopularniejszych sposobów leczenia trądziku zaskórnikowego.

REDAKCJA POLECA NONACNE – NAJLEPSZY
SUPLEMENT NA TRĄDZIK!

nonacne opinie

 • Skutecznie wspomaga pokonać trądzik
 • Reguluje wydzielanie sebum
 • Zapobiega powstawaniu nowych wyprysków
 • Usuwa blizny potrądzikowe i ślady
 • Poprawia ogólną kondycję skóry: wygładza zmarszczki, ujędrnia i nawilża skórę
 • Jest w 100% naturalny. Zawiera idealnie dobrane, unikalne składniki stosowane w naturalnych metodach walki z trądzikiem
 • Kliknij i sprawdźwww.nonacne.pl
Kapsułki te zawierają specjalne składniki, które lokalizują problematyczny obszar (np. Zablokowane pory) i rozwiązują problem. Inne składniki odmładzają skórę i usuwają wszelkie ślady po trądziku. Dzięki temu produktowi zapomnisz o problemach ze skórą w ciągu 30 dni! Sprawdź więcej pod tym linkiem.

Tetralysal – czym właśnie jest ten produkt na trądzik?

Tetralysal to nazwa leku antybiotykowego Lymecyklina i należy on do rodziny antybiotyków tetracyklinowych. Jeśli wypróbowałeś antybiotyki, aby spróbować leczyć trądzik, prawdopodobnie Twój lekarz zalecił wypróbowanie tego produktu.

Chociaż ma inne zastosowania, takie jak leczenie różnych infekcji bakteryjnych, nie jest to antybiotyk z wyboru, jest przepisywany przede wszystkim w leczeniu trądziku, ponieważ jest wysoce skuteczny w usuwaniu bakterii Propionibacterium acnes (p.acnes), która powoduje plamy.

Tetralysal 300 jest doustnym lekiem stosowanym w leczeniu trądziku i jest częścią rodziny antybiotyków znanych jako antybiotyki tetracyklinowe. Leczy zakażenia skóry i stany zapalne wywołane przez bakterie, zapobiegając wytwarzaniu przez bakterie białka, które pozwala im na rozmnażanie i wzrost – zasadniczo zabijając bakterie ze skóry.

Tetralysal jest często przepisywany, gdy bezdotykowe leczenie trądziku okazało się nieskuteczne. Przed i po badaniach oraz przeglądach pacjentów wykazano, że Tetralysal jest skutecznym sposobem leczenia trądziku dorosłych. (Około 5% kobiet i 1% mężczyzn nadal mają trądzik w wieku powyżej 25 lat w Wielkiej Brytanii).

Uwaga: nie jest to odpowiednie leczenie dla kobiet w ciąży lub karmiących piersią lub osób z chorobami wątroby lub nerek (kobiety ciężarne są czasami przepisywane Zineryt zamiast tego). Tetralysal może również spowodować, że doustne środki antykoncepcyjne będą nieskuteczne w ciągu pierwszych 10 dni leczenia, dlatego konieczne są dodatkowe środki ostrożności.

Jest zwykle przepisywany przez co najmniej 8 tygodni (2 miesiące) w leczeniu trądziku, chociaż może być przepisywany dłużej, w zależności od osoby i ciężkości trądziku. Nie należy go podawać pacjentom w wieku poniżej 12 lat.

Radzenie sobie ze skórą problemową – objawy trądziku

Ciężki trądzik u dorosłych może być bardzo bolesny i wpływa na pewność siebie i poczucie własnej wartości. Niezawodne leczenie trądziku jest koniecznością, aby pomóc skórze się oczyścić. Objawy trądziku mogą objawiać się zaskórnikami, białawymi (znane jako plamy lub wypryski), krostami, grudkami, pęcherzami, guzkami, a nawet twardymi grudkami i torbielami. Jeśli nie zostanie skutecznie leczony, stan skóry trądzikowej może się pogorszyć; trądzik może się rozprzestrzeniać i na skórze mogą powstawać blizny potrądzikowe, które mogą wymagać usunięcia.

Objawy trądziku pojawiają się nie tylko na twarzy. Zaskórniki i inne objawy trądziku mogą pojawić się w dowolnym miejscu na skórze, w tym plecach, klatce piersiowej, szyi, a nawet skórze głowy. Jeśli trądzik regularnie wpływa na inne obszary ciała, leczenie lymecykliną może być dla Ciebie, ponieważ jest on przyjmowany doustnie i może skutecznie działać, aby zapobiec całkowitym wypryskom.

Tabletki przeciwtrądzikowe Tetralysal są alternatywą dla osób poszukujących leczenia miejscowego i mogą być szczególnie wygodne w leczeniu trądziku pleców, który jest trudny do samodzielnego leczenia kremami i żelami.

Tetralysal – możliwe skutki uboczne podczas stosowania produktu

Podobnie jak wiele innych antybiotyków ma swoje działania niepożądane, do najbardziej powszechnych należą:

 • Biegunka
 • Bół głowy
 • Ból brzucha
 • Wysypka na skórze
 • Nieprzyjemny smak w ustach

Rzadko mogą wystąpić poważne działania niepożądane:

 • Ciężka reakcja alergiczna (anafilaksja)
 • Zaburzenia wzroku
 • Żółtaczka
 • Uszkodzenie wątroby

Kiedy nie należy przyjmować leku Tetralysal

 • Jesteś w ciąży lub próbujesz zajść w ciążę
 • Podczas karmienia piersią
 • Jesteś uczulony na tetracyklinę lub doksycyklinę
 • Masz chorobę nerek

Skonsultuj się z lekarzem jeśli:

 • Bierzesz leki rozrzedzające krew, takie jak warfaryna
 • Stosujesz jednocześnie inne leki przeciwtrądzikowe
 • Stosujesz leki moczopędne w leczeniu nadciśnienia, choroby serca lub nerek
 • Stosujesz lek Quinapril (lek na nadciśnienie)
 • Bierzesz suplementy zawierające cynk, żelazo, wapń i magnez
 • Regularnie przyjmujesz leki zobojętniające

Więcej o Tetralysal (lymecycline) i jak to działa

Kapsułki Tetralysal 300 są produkowane przez Galderma. Substancja czynna, Lymecycline 408 mg, należy do grupy leków zwanych antybiotykami tetracyklinowymi. Jest to lek tylko na receptę, a standardowa dawka wynosi 408 mg i jest przyjmowana raz na dobę.

Lymecycline tetralysal na trądzik

Lymecycline to antybiotyk o szerokim spektrum działania, który jest skuteczny przeciwko szerokiej gamie bakterii. Tetralysal jest przepisywany głównie w leczeniu trądziku. Jednak lekarz rodzinny może również stosować go do leczenia innych zakażeń bakteryjnych, takich jak infekcje klatki piersiowej, zakażenia moczu, infekcje skóry, zakażenia jamy ustnej i chlamydia.

Twarde kapsułki Tetralysal 300 zawierają substancję czynną lymecyklinę, antybiotyk. Może sprawić, że będziesz bardziej wrażliwy na światło i promienie UV, więc unikaj bezpośredniego działania promieni słonecznych przez dłuższy czas podczas leczenia.

Lymecycline

Status prawnyTylko na receptę
Dane farmakokinetyczneBiodostępność 100% (doustnie)
Okres półtrwania w fazie eliminacji10 godzin
Eliminacja metabolicznaNerki

Jak prawidłowo używać Tetralysal?

W przypadku trądziku lek przyjmuje się zwykle raz na dobę, popijając szklanką wody.

Lek można przyjmować z posiłkiem lub bez, ale nie należy go przyjmować z żadnymi lekami na niestrawność, bez recepty ani z przepisanymi lekami.

Ważne jest również, aby pamiętać, że w przypadku większości antybiotyków, jeśli jesteś aktywna seksualnie i jesteś kobietą, musisz podjąć środki ostrożności i jeśli jesteś na pigułce, to może nie działać prawidłowo, gdy zażywasz ten lek i możesz zajść w ciążę. Należy zastosować metodę barierową, taką jak prezerwatywa.

Tetralysal – opinie o tabletkach na trądzik

Ten produkt jest często przepisywanym lekiem na trądzik, a dla niektórych bardzo skutecznym. Ale dla ogromnej większości jest to miecz obosieczny. Podobnie jak wiele antybiotyków, powoduje efekty uboczne, które często nie ustępują po kilku dniach i może to przeważyć nad korzyściami płynącymi z leczenia.

Tetralysal – czy istnieję alternatywa?

nonacneBezpieczną alternatywą jest Nonacne.

Nonacne to formuła do pielęgnacji skóry, która jest wyjątkowo zaprojektowana do bezpiecznego i skutecznego wspomagania skóry trądzikowej. Składa się z doskonale dobranych składników, które znacznie poprawiają wygląd skóry twarzy. Jest odpowiedni dla wszystkich rodzajów skóry, bez względu na fakturę i cerę.

Regularne stosowanie tej formuły może pomóc w zapobieganiu niepożądanym przebarwieniom, które mają tendencję do tworzenia się na skórze twarzy. Pomaga także pozbyć się plam, zaczerwienień i zaskórników, pozostawiając atrakcyjny i reprezentacyjny wygląd.

Aktywne Kluczowe Składniki Nonacne

Czerwona koniczynaJest wydobywana z naturalnych źródeł i leczy przewlekłe choroby skóry oraz trądzik
SarsaparillaBadania kliniczne wskazują, że jest najlepszy w leczeniu trądziku, łuszczycy i egzemy
Ekstrakt z pestek winogronWspomaga produkcję ważnych substancji wykorzystywanych przez organizm do regeneracji uszkodzonych naczyń krwionośnych oraz leczenia trądziku
PokrzywaLeczy różne schorzenia skóry

Ostatnio aktualizowano przez Redakcja

Aniela Bielinska

Autor: mgr. Aniela Bielinska - jest lekarzem z wieloletnim doświadczeniem w leczeniu problemów hormonalnych, w tym trądziku.

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *