Tabletki Bioxyn – Działanie, Skuteczność, Alternatywy

Producent twierdzi, że tabletki Bioxyn zwiększają wydzielanie z przewodu pokarmowego, przyspieszając proces trawienia nawet czterokrotnie – spalając od 1000 do 1200 kalorii dziennie.

Twierdzi, że można stracić od 6 do 8 kg wagi w ciągu zaledwie jednego miesiąca, poprawić metabolizm i pozbyć się upartych tłuszczów, takich jak cellulit.

Twierdzą także, że nie poczujesz się tak głodny, że nie będziesz miał ochoty na przekąskę między posiłkami, a zobaczysz powrót energii.

Tabletki Bioxyn – Składniki

Szafran to roślina, która służy do przyprawiania w kuchni. Szafran jest również używany do wytwarzania leków. Ekstrakt jest stosowany w tym suplemencie. Szafran jest stosowany w leczeniu niektórych schorzeń, takich jak astma, kaszel, krztusiec, rak, bezsenność, ból, zgaga i suchość skóry.

Kobiety stosują ją także w leczeniu skurczów menstruacyjnych i zespołu napięcia przedmiesiączkowego (PMS). Mężczyźni używają go, aby zapobiec przedwczesnemu wytryskowi. Jest stosowany w barwnikach spożywczych i jako środek smakowo-zapachowy. Ekstrakty są również stosowane jako zapach w perfumach.

Chociaż możliwy efekt utraty wagi przez szafran i jego mechanizm działania nie jest jeszcze jasny, ekstrakt z szafranu ma obiecujący potencjał jako lek ziołowy przeciw otyłości poprzez różne funkcje biologiczne, które można podzielić na trzy główne. kategorie, w tym:

  • zmniejszenie spożycia kalorii poprzez blokowanie trawienia tłuszczu w diecie poprzez hamowanie lipazy trzustkowej;
  • tłumienie przyjmowania pokarmu przez zwiększenie uczucia sytości lub uczucie pełności z powodu podniesienia poziomu neuroprzekaźników lub funkcji hormonalnych;
  • zwiększenie metabolizmu glukozy i lipidów

Nie jest bezpieczny dla osób w ciąży lub karmiących piersią. Przyjmowanie go doustnie w ilościach większych niż normalnie w żywności może prowadzić do skurczów i może powodować poronienie. To nie jest bezpieczne dla osób z zaburzeniem dwubiegunowym, ponieważ może wpływać na nastrój i powodować manię.

Imbir jest rośliną o liściach i żółto-zielonych kwiatach. Przyprawa stosowana w różnych potrawach pochodzi z korzenia rośliny. Pochodzi z cieplejszych części Azji, ale można go również znaleźć na Bliskim Wschodzie, w Ameryce Południowej i Afryce.

Imbir jest stosowany w leczeniu niektórych stanów żołądkowych, takich jak nudności, rozstrój żołądka, gaz, biegunka, zespół jelita drażliwego i utrata apetytu. Może także łagodzić ból z różnych rodzajów zapalenia stawów, problemów z oddychaniem, cukrzycy, bólu zębów i innych chorób.

Nie udało nam się znaleźć żadnych badań naukowych potwierdzających różne twierdzenia, że imbir pomaga zwiększyć metabolizm i wspomaga utratę wagi.

Istnieje jednak obawa, że może wpływać na płodne hormony lub zwiększać ryzyko u noworodka. Przyjmowanie imbiru może zwiększyć ryzyko krwawienia, więc nie jest bezpieczne dla osób z zaburzeniami krwawienia. Może również zwiększyć poziom insuliny lub obniżyć stężenie cukru we krwi.

Twoje leki przeciwcukrzycowe mogą wymagać dostosowania przez twojego lekarza. Używanie imbiru może pogarszać niektóre choroby serca.

Opuncja to roślina kaktusa. Jest to powszechna część diety w meksykańskich i meksykańsko-amerykańskich kulturach. Jest również stosowana w medycynie, ale najczęściej w przypadku cukrzycy. Może obniżać poziom cukru we krwi i poziom cholesterolu poprzez zmniejszanie wchłaniania cukru i cholesterolu w żołądku i jelitach.

Badania opublikowane w Journal of Ethnopharmacology dotyczyły tego, w jaki sposób oczyszczony ekstrakt z kaktusa opuncji był w stanie wpłynąć na poziom cukru we krwi u szczurów. W badaniu szczurom celowo podano cukrzycę do celów badawczych.

Wykazano: „Poziom glukozy we krwi i glikowanej hemoglobiny został zredukowany do prawidłowych wartości poprzez skojarzone leczenie insuliną i ekstraktem z Opuntia. Gdy insulina została wycofana z połączonego leczenia, sam ekstrakt z opuncji utrzymywał stan normoglikemiczny u szczurów z cukrzycą.

W rzadkich przypadkach jedzenie dużych ilości może spowodować niedrożność jelit. Jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią, nie używaj tego jako suplementu.

Korzyści i Wyniki

Jest kilka szczegółów na temat Bioxyn i utraty wagi. Istnieje kilka pozytywnych opinii użytkowników na oficjalnej stronie internetowej, ale niewiele mówi nam o tym, jak używać tego produktu, aby ułatwić odchudzanie.

Nie wiemy, jak długo trwa butelka, czy coś w tym rodzaju.

Nie wydają się zalecać dokonywania jakichkolwiek zdrowych zmian w stylu życia, sugerując, że możesz osiągnąć cele odchudzania bez większych poświęceń.

Jak Używać Tabletki Bioxyn

Nie byliśmy w stanie znaleźć żadnej oficjalnej instrukcji użycia tych tabletek. Producent również nie mówi, ile kapsułek znajduje się w butelce. Nie wiemy, czy musisz przyjmować tabletki z posiłkami. Możemy zgadnąć, że masz wziąć pełną szklanką wody.

Tabletki Bioxyn – Ostrzeżenia

Ten produkt nie powinien być używany przez dzieci, kobiety w ciąży lub karmiące piersią lub osoby o określonych schorzeniach. Porozmawiaj z lekarzem, aby upewnić się, że jesteś wystarczająco zdrowy, aby używać tego produktu przed rozpoczęciem jakiegokolwiek rodzaju diety lub ćwiczeń.

Pamiętaj, że nawet jeśli coś jest w pełni naturalne, nie musi to oznaczać, że jest bezpieczne. Nawet naturalne suplementy mogą wchodzić w interakcje ze sobą i leki na receptę, powodując potencjalnie poważne skutki uboczne. Zalecamy przeczytanie naszej bardziej szczegółowej recenzji tabletek Bioxyn.

Ostatnio aktualizowano przez Redakcja

Katarzyna Skotnicka

Autor: mgr. Katarzyna Skotnicka - utalentowany psychodietetyk i psychoterapeuta naszego blogu

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *