Oczyszczanie organizmu. 3 skuteczne metody

Organizm co pewien czas potrzebuje oczyszczenia, dzięki któremu znów można poczuć się lekko i zdrowo. Dieta oczyszczająca organizm może być stosowana przez wszystkie dorosłe, zdrowe osoby nawet kilka razy w roku. Dzięki niej usuwa się z organizmu nagromadzone toksyny, odtruwa się wątrobę i poprawia się jej funkcjonowanie. Oto 3 skuteczne metody na oczyszczenie organizmu. Sprawdż też Detosil na oczyszczanie pod tym linkiem.

Dieta sokowa

Dieta sokowa – jak sama nazwa wskazuje – opiera się na spożyciu soków. Zastępuje się nimi wszystkie posiłki, przez co kaloryczność diety jest bardzo niska. Zaleca się, by stosować ją wyłącznie pod kontrolą lekarza lub dietetyka nie dłużej niż 5-7 dni. Po tym czasie organizm potrzebuje większej dawki kalorii. Kilka dni jest jednak okresem wystarczającym, by oczyścić jelita, odtruć wątrobę i pozbyć się wielu problemów z cerą czy funkcjonowaniem układu pokarmowego. Efektem stosowania diety sokowej jest niewielki ubytek wagi, pozbycie się problemów gastrycznych oraz polepszenie kondycji włosów, skóry i paznokci.

Sprawdź naszą recenzję pigułek na oczyszczanie organizmu!

W diecie sokowej dozwolone jest picie soków wyciskanych ze świeżych warzyw i owoców bez dodatku cukru. Soki z kartonów lub słodzone są zabronione. Jeżeli nie przepada się za smakiem soku z surowego buraka, można dodać do niego odrobinę soku z limonki lub cytryny. W przypadku soku pomarańczowego, możliwe jest doprawienie do szczyptą kardamonu.

Detoks cytrynowy

Detoks cytrynowy jest metodą ekstremalną, gdyż opiera się wyłącznie na piciu lemoniady. W ciągu dnia można wypić wyłącznie 2,5 l, czyli 10 szklanek napoju wykonanego z wody źródlanej, świeżo wyciśniętego soku z cytryny, pieprzu cayenne, imbiru i płaskiej łyżki syropu klonowego. Detoks trwa 12 dni, a jego przerwanie sprawia, że niweluje się jego efekty. Zwolenniczką tej metody oczyszczania organizmu jest Beyonce, jednak lekarze i dietetycy uważają ją za zbyt restrykcyjną.

Jeżeli przestrzega się zasad detoksu cytrynowego, w ciągu 12 dni można stracić nawet 12 kg, odtruć organizm i sprawić, że ma się wiele energii przez cały dzień.

Więcej warzyw i owoców w diecie

Aby chronić organizm przed toksynami, warto zwiększyć ilość warzyw i owoców w diecie. Warzywa lub owoce powinno się jeść pod różnymi postaciami 5 razy dziennie, co oznacza, że powinny znaleźć się w każdym posiłku. Przez porcję warzyw można rozumieć plastry pomidora na kanapce, szklankę świeżo wyciskanego soku, surówkę do obiadu, świeży owoc na podwieczorek czy też miseczkę zupy jarzynowej na kolację. Włączenie odpowiedniej ilości warzyw i owoców do codziennego menu jest dzięki temu proste i mało kosztowne.

Ostatnio aktualizowano przez Redakcja

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *