Jak schudnąć z brzucha? Skuteczne metody

Szczupły brzuch i smukła talia są marzeniem większości kobiet. Dzięki nim podkreśla się ładne piersi i kształtne biodra, a sylwetka staje się pociągająca dla mężczyzn. Co zrobić, jeżeli na brzuchu ma się nadmiar tkanki tłuszczowej? Jak schudnąć z tej części ciała? Oto skuteczne metody.

Dieta na płaski brzuch

Niekiedy duży brzuch wynika nie tylko z nadmiaru tkanki tłuszczowej, ale i z nieprawidłowej diety. Aby wyglądać szczuplej, powinno się wprowadzić kilka zmian w diecie, dzięki którym znikną wzdęcia, a obwód brzucha zmaleje. Z diety powinno się wykluczyć wszelkie wzdymające produkty, np. kapustę, groch, fasolę, czereśnie. Ponadto dobrym rozwiązaniem jest rezygnacja z napojów gazowanych, w tym z wody mineralnej gazowanej. Dieta na płaski brzuch powinna być pozbawiona alkoholu – nie bez powodu mówi się o brzuchu piwnym u mężczyzn.

Płaski brzuch mają osoby, które unikają spożywania cukrów prostych. Ich nadmiar w diecie powoduje tycie w obrębie talii, a także otłuszczenie ważnych narządów wewnętrznych. Dodatkowo powinno się dbać o regularność spożywania posiłków. Posiłki powinny być częste, a porcje niewielkie. Najlepiej jest jeść o stałych porach dnia, aby unikać wahań cukru we krwi, które sprzyjają odkładaniu się tkanki tłuszczowej na brzuchu.

Ćwiczenia na płaski brzuch

Aby brzuch był płaski, powinno się ćwiczyć jego mięśnie. Trening można wykonywać każdego dnia, gdyż wystarczy ćwiczyć przez 10-15 minut. Przed ćwiczeniami powinno się przygotować miękką matę do ćwiczeń oraz strój niekrępujący ruchów. Większość ćwiczeń wykonuje się w pozycji leżącej. Najpopularniejsze są tak zwane brzuszki, czyli unoszenie klatki piersiowej do góry z pozycji leżącej. Ćwiczenie to warto wykonywać w różnych wariantach:

– unosić się do pozycji siedzącej;

– unosić wyłącznie głowę i kark;

– wykonywać skręty klatki piersiowej, dotykając łokciem kolana po drugiej stronie ciała;

– unosić się do pozycji kołyski i poruszać delikatnie zgiętymi ramionami w górę i w dół.

Inne sposoby na płaski brzuch

Brzuch jest płaski, jeżeli wypija się odpowiednią ilość wody. Gdy pije się zbyt mało, całe ciało puchnie, magazynując wodę w obawie przed odwodnieniem. Brzuch staje się wtedy obrzmiały, a jego obwód rośnie. Innym sposobem na płaski brzuch jest rezygnacja z przyjmowania antykoncepcji hormonalnej lub zmiana tabletek antykoncepcyjnych na inne. Źle dobrane pigułki powodują tycie i sprawiają, że brzuch jest stale nabrzmiały jak podczas menstruacji. Wykonanie badań hormonalnych i zgłoszenie działań niepożądanych ginekologowi są w tym przypadku podstawą.

Ostatnio aktualizowano przez Redakcja

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *