Jak schudnąć na zawsze?

Każdy, kto próbował schudnąć, wie, że nie wystarczy trzymać się diety. Aby osiągnąć cel, potrzebujesz czegoś innego. Jakie warunki należy uszanować, aby ostatecznie schudnąć i nie przybrać na wadze?

Jak schudnąć – 7 warunków

Warunek 1. Osobista odpowiedzialność za swoją figurę

Jeśli istnieje nadwaga, to jest też „skład przestępstwa” – przejadanie się. Każdy, kto mówi, że „je bardzo mało” jest przebiegły. Aby schudnąć, to znaczy uwolnić się od szkodliwego nawyku przejadania się, trzeba uznać zależność od tego. Osoba, która wierzy, że ktoś w jego kłopotach jest winny, ale nie on, nie chce się zmieniać i nie będzie w stanie! Niektórzy starają się umieścić odpowiedzialność lekarza, inny żałosny mówić o historii rodziny, lipidów nieprawidłowości, obfitości stresujących sytuacji w życiu, całkowicie eliminując własnego autorstwa w gromadzeniu nadmiaru tłuszczu. Nieuznanie osobistej odpowiedzialności sprawia, że ​​leczenie jest nieskuteczne.

Jak schudnąć na zawsze – warunek 2. Prawdziwe pragnienie normalizacji wagi

Każda akcja zaczyna się od pożądania, a żaden sposób, aby schudnąć, nie może być skuteczny bez wysiłku silnej woli! Często zdarza się, że ludzie chcą zmniejszyć wagę ale jednocześnie absolutnie nie są gotowi brać czynnego udziału w procesie, nie dążą do osiągnięcia wyników za wszelką cenę. Tylko prawdziwe, ciężko wywalczone i bardzo silne pragnienie zmiany twojej postaci może być kluczem do sukcesu. Odpowiednio dobrany suplement diety też może być kluczem do sukcesu. Sprawdż więcej info na temat Liporedium.

Warunek 3. Poważny motyw

Istnieje kilka przyczyn utraty wagi. Trzeba jasno sformułować i wybrać te najważniejsze dla siebie. Określ swoje najbardziej tajne motywy. Dla kogo chcesz być szczupły? Dla twojego męża? Dla sąsiada? Dla szefa? Jeśli znasz dokładną odpowiedź na to pytanie, nic nie zrzuci cię z wybranej ścieżki!

Istnieją również tak zwane motywy odciążające, które mogą „pokonać” cię, aby schudnąć – urodziny, święta, niewiara w sukces, stresujące sytuacje. W rezultacie powstaje walka motywów.

Warunek 4 dla szybkiego schudnięcia. Określ nadmierną wagę i zaplanuj czas utraty wagi

Aby obliczyć różnicę między rzeczywistą i idealną wagą, istnieje wiele formuł i tabel. Najlepiej znana jest formuła Brocka: normalna masa ciała w kilogramach równa się wzrostowi w centymetrach minus 100. W zależności od tego, ile prawdziwa masa przekracza idealną, można wyróżnić cztery stopnie otyłości:

  • 1 stopień – 11-24% nadwagi;
  • 2 stopień to 25-49%;
  • 3 stopień – 50-99%;
  • 4 stopień – 100% lub więcej.

Okresy odchudzania dla każdej osoby są różne, w zależności od wagi, wieku, cech metabolicznych. Dr. Mirkin oferuje taki model, który wykonał w wyniku wieloletnich obserwacji. To prawda, że ten schemat ma zastosowanie tylko do osób z 1, 2 i 3 stopniami otyłości – u osób o normalnej wadze dynamika utraty wagi jest spowolniona, a u posiadaczy czwartego stopnia, wręcz przeciwnie, można ją przyspieszyć.

W pierwszych 2-3 tygodni zazwyczaj można pozbyć się 5-7 kg, a następnie z reguły przychodzi „martwa strefa” (w procesie odchudzania jest ich kilka). Wynika to z restrukturyzacji metabolizmu tłuszczów. Ten okres trwa około tygodnia, a następnie zacznie ponownie tracić na wadze.

Możesz schudnąć o 8-10 kg na miesiąc, 20 kg – 2-3 miesiące, 30 kg – 3-4 miesiące, 40 kg – przez sześć miesięcy. Nie trzeba podejmować „zwiększonych zobowiązań” i starać się je przesadzić, ale przybliżone planowanie redukcji masy ciała pomaga dostroić się do aktywnej pracy.

Warunek 5. Zbuduj nowy model zachowań żywieniowych

Dieta – kamień węgielny utraty wagi, ponieważ tylko od ilości energii przychodzącej z żywnością, zależy regulacja wagi. Aby osiągnąć zrównoważony wynik, dieta musi być utrzymywana przez całe życie, dlatego musi być prosta i dostępna.

Odrzucić produkty tworzące tłuszcz – z produktów mącznych (w tym chleba i płatków zbożowych), z ziemniaków i słodyczy. Ważnym składnikiem diety jest dzień rozładunku: kefir (najbardziej skuteczny), twaróg, jabłko, ogórek, kapusta itp. W celu intensywnego odchudzania zaleca się „rozładowywanie” co drugi dzień.

Warunek 6. Zrób pierwszy krok do nowego życia

Okres przejścia od przejadania do diety może być bardzo bolesny. Mówi dr Mirkin: „Lepiej jest przeżyć dietę niż się jej bać”. Strach przed nieznanym (czy przetrwam uczucie głodu? Czy uda mi się to?) często paraliżuje wolę, ważne jest, aby podjąć wysiłek i pokonać tę barierę.

Jak schudnąć – warunek 7. Negatywny stosunek do przejadania się i pozytywny – do diety

Pozytywne formuły samo-hipnozy pomogą lepiej tolerować dietę i dni rozładunku. Aby to zrobić, musisz nauczyć się łączyć ograniczenia żywnościowe nie z tęsknotą za zakazanymi pokarmami, ale z poprawą życia, która pojawi się wraz ze smukłą sylwetką. Na przykład: „Rozładunek to piękne ciało, szacunek do samego siebie, uwaga ludzi. To jest łatwość poruszania się, wspaniały nastrój”.

Jak schudnąć ? Podsumujemy

Kilka krótkich, ale bardzo ważnych wniosków:

  • Spróbujemy zmienić nasze złe nawyki, nabyte w dzieciństwie, na dobre.
  • Poddaj się myślom: uwaga na to, co i kiedy jesz. To jest bardzo ważny krok w kierunku odchudzania.
  • Bądź uważny, nie pozwalając nawet na małe odchylenia – to bardzo ważne!
  • W przyszłości możesz sobie na coś pozwolić, ale uważnie monitoruj siebie (np. Bądź ostrożny i selektywny).
  • Postaw sobie trudne zadanie.
  • Dąż do perfekcji.

Ostatnio aktualizowano przez Redakcja

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *