Izotek na trądzik – cena, opinie, skład oraz skutki uboczne

Izotek to lek sprzedawany na receptę. Występuje pod postacią kapsułek. Został stworzony z myślą o pacjentach cierpiących na ciężką postać trądziku. Dziś często lekarze przepisują go także osobom, które zmagają się z lżejszymi zmianami skórnymi. Problem zmian skórnych twarzy dotyka jednak czasami także osoby w wieku dojrzałym. W jaki sposób można sobie pomóc? Jaki lek zastosować, aby zażegnać nieestetyczne zmiany skórne i odzyskać pewność siebie?

Izotek – skład i substancje aktywne

Izotek ma silnie działanie, dlatego jest wydawany wyłącznie na receptę. W składzie leku znajdziemy izotetrynoinę, olej sojowy, wosk żółty, żelatynę, tlenek żelaza, glicerol i dwutlenek tytanu. Produkt jest zaliczany do grupy retinoidów.

  • Organiczny olej sojowy jest użytecznym olejem do nawilżania skóry. Witamina E w oleju sojowym utrzymuje skórę gładką i zdrową. Należy stosować wyłącznie czysty lub organiczny olej sojowy jako środek nawilżający do twarzy. Organiczny olej sojowy jest łagodny i nie powoduje podrażnień skóry. Olej sojowy jest bardzo skuteczny w usuwaniu skaz skóry, w tym trądziku. Regularne stosowanie oleju sojowego na skórze może poprawić ogólny odcień skóry i uczynić ją zdrowszą i młodszą.
  • Ludzie o tłustej skórze są podatni na trądzik i wypryski. Ponieważ gliceryna ma neutralny wpływ na skórę, możesz łatwo stosować produkty na bazie gliceryny, aby utrzymać skórę w czystości i usunąć wszelkie ślady zanieczyszczeń, nie powodując jej nadmiernego wysuszenia i rozciągnięcia.
suplement Nonacne

UWAGA!

Sprawdż Nonacne – skuteczny suplement na trądzik bez recepty! Suplement działa jak Izotek, ale bez skutków ubocznych!

  • skuteczny na każdy rodzaj trądziku
  • jest dostępny bez recepty
  • tylko naturalne składniki
  • nie posiada efektów ubocznych
  • pomaga w odżywianiu skóry i poprawie jej zdrowia
  • oficjalna strona producenta – www.nonacne.pl

Działanie i skuteczność środku na trądzik

Izotek to produkt, który zmniejsza wielkość gruczołów łojowych skóry nawet do 50%. Konsekwencją tego jest ograniczenie produkcji serum o około 80%. Im mniej serum, tym mniej zatkane pory skóry i mniejsze ryzyko powstawania stanów zapalnych.

Izotek, dzięki ograniczeniu ilości serum produkowanego przez gruczoły łojowe znajdujące się w skórze twarzy, ogranicza występowanie bakterii. Do jego działania należy również zahamowanie procesu wytwarzania komórek wewnątrz porów. W ten sposób supprzyczynia się do eliminacji stanów zapalnych skóry, których przejawem jest trądzik.

Izotek pozwala usunąć trądzik u 95% pacjentów.

Izotek oraz możliwe skutki uboczne i działania niepożądane

W czasie stosowania leku może dojść do objawów niepożądanych, takich jak krwawienie z nosa, bóle i zawroty głowy, senność, zapalenie spojówek, suchość oczu, zaburzenia widzenia oraz suchość błon śluzowych gardła i nosa. Producent wskazuje także na możliwość łysienia oraz zwiększenie poziomu glukozy we krwi. Przyjmowanie Izotek może mieć skutki uboczne w postaci wahań nastroju i występowania depresji. Produkt może negatywnie wpływać na funkcjonowanie wątroby, prowadząc do jej niewydolności. Osoby, które będą przyjmować lek, powinny wcześniej skonsultować się z lekarzem, szczególnie jeśli mogą mieć nadmiar witaminy A w organizmie. Początki kuracji może zaostrzyć objawy trądziku, które jednak przejdą po około tygodniu.

Nonacne – skuteczny suplement na trądzik bez efektów ubocznych oraz recepty! Sprawdż teraz – kliknij tutaj!

Przeciwwskazaniem do przyjmowania leku jest uczulenie na izotretynoinę czy inny składnik leku. Izoteku bezwzględnie nie powinny również przyjmować kobiety w ciąży i karmiące piersią. Przed rozpoczęciem stosowania leku należy wykluczyć ciążę. Lek nie powinien być też stosowany przez osoby planujące oddać w najbliższym czasie krew. Podczas stosowania leku ani do miesiąca po zakończeniu terapii kobieta nie powinna starać się o dziecko. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości w tej kwestii należy zasięgnąć rady lekarza prowadzącego.

W momencie zapisywania leku przez lekarza, należy poinformować o przyjmowanych ewentualnie preparatach na bazie ziół czy jakichkolwiek innych leków. Należy również poinformować o problemach natury psychicznej czy depresji, o ile takie występowały lub występują. Lek może bowiem wywoływać zmiany nastrojów, pogorszenie samopoczucia, a u niektórych podatnych pacjentów – nawet myśli samobójcze.

Wśród działań niepożądanych może pojawić się również ból mięśni i stawów oraz świąd i wysypka skóry. Podczas przyjmowania Izoteku mogą również pojawić się krew i białko w moczu. W czasie przyjmowania Izoteku mogą pojawić się objawy ze strony przewodu pokarmowego, takie jak nudności, wymioty czy biegunka. Łączenie stosowania Izoteku wraz z innymi antybiotykami powinno być poprzedzone konsultacją lekarską.

Izotek – opinie konsumentów na znanych forach

Poniżej przedstawiamy wybrane opinie użytkowników ze strony internetowej http://wizaz.pl/

Izotek opinie

oraz

Izotek Opinie 2

Gdzie kupić oraz ile kosztuje Izotek – cena

Cena leku przedstawia się następująco, w zależności od wariantu:

  • 10 mg (30 tabletek): ok. 46 złotych,
  • 20 mg (60 tabletek): ok. 80 złotych.

Zakup leku jest możliwy wyłącznie na receptę.

W jaki sposób używać?

Lek powinno przyjmować się w trakcie posiłku, popijając wodą. Przyjmowanie leku z jedzeniem może zwiększyć skuteczność jego działania. Należy pamiętać o regularnym przyjmowaniu leków zgodnie z zaleceniami lekarza. O dawce zawsze decyduje lekarz. Przyjmowanie trwa maksymalnie do 24 tygodni. Z uwagi na składnik aktywny leku, w trakcie jego stosowania nie powinno się intensywnie opalać, poddawać skóry złuszczaniu przy pomocy kosmetyków ani też suplementować się witaminą A. Podczas kuracji należy stosować się do zaleceń producenta i lekarza prowadzącego.

Kiedy należy zaprzestać stosowania leku?

Kurację należy przerwać, jeśli u pacjenta wystąpi silna reakcja alergiczna na którykolwiek ze składników leku, duszności, omdlenia, drgawki, krwawienie dziąseł oraz inne niepokojące symptomy. W takiej sytuacji należy bezzwłocznie skonsultować się z lekarzem.

Izotek czy Nonacne ? Decydujesz tylko ty!

Ostatnio aktualizowano przez Redakcja

Aniela Bielinska

Autor: mgr. Aniela Bielinska - jest lekarzem z wieloletnim doświadczeniem w leczeniu problemów hormonalnych, w tym trądziku.

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *