Dieta oxy – na czym polega ?

Dieta oxy to innowacyjna metoda odchudzania, w której diety są wytwarzane indywidualnie.

Podstawy diety oparte są na znanej klasycznej diecie białkowej, z tym wyjątkiem, że OXY jest całkowicie bezpieczną dietą. Dlaczego? W diecie oxy nie ma skutków ubocznych, które są charakterystyczne dla diety Ducana. Dlatego nie ma nic zaskakującego w tym, że oxy staje się coraz bardziej popularną. Na tej diecie uzyskujemy lepsze wyniki przy mniejszym wysiłku i, co najważniejsze, schudniemy bez utraty zdrowia.

Dlaczego dieta Ducana zawiodła?

Najpierw dr Dukan napisał książkę „Nie wiem, jak schudnąć”, a świat dowiedział się o diecie białkowej, która szybko stała się hitem ze względu na jej skuteczność. Tysiące ludzi zaczęło stosować dietę Ducana do utraty wagi. Autor diety przyznał, że została ona stworzona dla jednego z pacjentów, którzy chciał skutecznie schudnąć. Jednak po pewnym czasie coraz częściej zaczęto mówić o skutkach ubocznych diety.

Polecamy: Artroser opinie

Okazało się, że użycie białka w takich ilościach poważnie wpływa na nasze zdrowie: prowadzi do problemów z nerkami, wątrobą, układem sercowo-naczyniowym; zwiększa poziom cholesterolu, prowadzi do osteoporozy. Dietetycy zwrócili także uwagę na brak błonnika w diecie Ducana, a także na jej ogólny brak równowagi.

Dieta oxy. Czym jest ?

W odpowiedzi na niezdrową dietę Dukana pojawiła się dieta oxy. Dieta została stworzona z myślą, aby nie tylko uzyskać doskonałe wyniki w utracie wagi, ale także oczyścić organizm z toksyn i szkodliwych produktów przemiany materii. Dietetyk przy tworzeniu diety oxy przeprowadził dokładną analizę objawów, które pojawiły się u osób uprawiających tradycyjną dietę białkową. W rezultacie dietetyk postanowił stworzyć dietę, która nie tylko wyeliminowałaby skutki uboczne, takie jak zmęczenie, bóle głowy, problemy z nerkami i wątrobą. Dieta powinna mieć korzystny wpływ na całe ciało. Dlatego dietetyk wziął pod uwagę nie tylko potrzebę detoksykacji organizmu, ale także aspekt psychologiczny i motywację.

Dieta składa się z 5 etapów. Na pierwszym etapie przygotowujemy nasze ciało do diety o niższej kaloryczności, oczyszczamy ją z toksyn. Ten etap nazywa się detox. W ciągu najbliższych trzech tygodni będziemy w następujących etapach: spalanie tłuszczu (intensywna redukcja masy ciała), progress, balans – wprowadzenie nowych produktów. Ostatnim etapem diety jest faza stabilizacji, dzięki której unikamy efektu jo-jo. Na tym etapie nasze ciało stopniowo przyzwyczaja się do zwiększania ilości kalorii w diecie bez uzyskiwania dodatkowych kilogramów.

Jak dieta oxy różni się od innych diet?

Oxy ma kardynalne różnice. Autor diety podszedł do problemu utraty wagi w sposób złożony, biorąc pod uwagę wszystkie jego aspekty. Dlatego, stosując tę ​​dietę, oprócz utraty wagi obserwujemy poprawę samopoczucia (w wyniku oczyszczania organizmu z toksyn). Obecność aspektu psychologicznego w diecie daje również pozytywne rezultaty. Wybór diety zgodnie z indywidualnymi cechami każdego z nas zapewnia komfort psychiczny: dieta nas nie męczy. Jedną z głównych tajemnic sukcesu diety oxy jest napój zawierający żurawinę i błonnik. Dlaczego to takie ważne? Ponieważ żurawina jest bogatym źródłem przeciwutleniaczy, składnika, który ma działanie przeciwnowotworowe.

Na rynku istnieją diety, które można w mniejszym lub większym stopniu przypisać jak dobrze zaprojektowane. To my decydujemy, w jaki sposób schudnąć. Ale pamiętaj, że nie powinieneś umieszczać swojego zdrowia na mapie i stosować dietę z efektami ubocznymi. W końcu, na wyciągnięcie ręki, istnieją zdrowe, bezpieczne rozwiązania zorientowane na korzyść osoby, a nie na działanie za wszelką cenę.

Ostatnio aktualizowano przez Redakcja

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *