Dieta ketogeniczna – Zalety, Ostrzeżenia, Składniki

Przede wszystkim, jaka jest dieta ketogeniczna? Plan diety ketogenicznej uznawany jest za dietę o niskiej zawartości węglowodanów i wysokiej zawartości tłuszczu. Często porównuje się do diety Atkinsa i innych diet o niskiej zawartości węglowodanów. Ketoza jest opisana w słowniku jako: „Stan metaboliczny charakteryzujący się podwyższonymi poziomami ciał ketonowych w tkankach ciała, który jest typowo patologiczny w takich warunkach, jak cukrzyca, lub może być konsekwencją diety o bardzo niskiej zawartości węglowodanów”. Dr Russell Wilder był jednym z założycieli tej „diety” w latach 1920-tych. Był także pierwszą osobą, która przetestowała insulinę u pacjentów z cukrzycą. Był jednym z szefów kliniki Mayo i ostatecznie został szefem wydziału medycyny, metabolizmu i żywienia.

dieta keto

Celem diety ketogenicznej jest przekształcenie ciała w system spalania tłuszczu. Czym właściwie są ketony?

Ketony są małymi cząsteczkami energii, które powstają w wątrobie z tłuszczu. Są one używane do napędzania ciała i mózgu podczas podróży przez ciało. Według dr. Jockersa istnieją trzy różne typy ketonów, które mają trzy różne funkcje. Trzy różne ketony to: octan (aceton), acetooctan (AcAc) i beta hydroksymaślan (BHB). BHB nie jest tak naprawdę prawdziwym ketonem. Jednak jego rola w tworzeniu nowej tkanki nerwowej i stymulowaniu mózgu jest ketoza w pigułce. AcAc jest pierwszorzędowym ciałem ketonowym i zwykle jest przekształcany w BHB lub energię. Wreszcie, aceton ma najmniejszy wpływ na odpowiedź metaboliczną. Zwykle jest wydzielany przez oddech lub mocz, dlatego niektórzy ludzie otrzymują „oddech keto”.

Kiedy przechodzisz przez dietę ketogeniczną, twoje główne źródło energii pochodzi z tłuszczu, który masz spalić. Ten program nie służy tylko do odchudzania, jednak wiele osób wyznaczyło to w ten sposób. Jak zobaczycie w poniższej recenzji, dieta ta może być stosowana dla osób z łagodnymi i ciężkimi stanami zdrowia, a także dla osób, które chcą zdrowiej się odżywiać i obniżać wskaźnik masy ciała.

Co Obiecuje Dieta Ketogeniczna?

Wierzcie lub nie, dieta ketogeniczna była stosowana w leczeniu dzieci z epilepsją. Teraz przekształciła się w dietę odchudzającą. Wiele osób używa ją, aby pomóc im upuścić kilogramy, ożywić metabolizm i pomóc w innych warunkach fizycznych. Nie ma żadnych dodatków do kupienia, automatycznych rejestracji, w których można wskoczyć, lub oszustw, na które trzeba uważać. Właściwa strona internetowa, na której można znaleźć informacje dotyczące oświadczeń dotyczących diety ketogennej, nie istnieje. Jednakże opublikowano w Internecie oświadczenia o tym, jak dieta ma działać. Patrząc na różne badania na temat tego, dlaczego dieta ketogeniczna ma być skuteczna, mamy różne punkty widzenia na to wszystko. Nie jest tajemnicą, że diety niskowęglowodanowe przeszły przez wzloty i upadki dotyczące popularności.

Pozytywy

Jednym z pozytywów odnotowanych w tej diecie był fakt, że zabija ona napady głodu i doświadczasz dużych spadków poziomu cukru we krwi, ponieważ zużywasz więcej białek i tłuszczów. Kiedy pozbędziesz się większości węglowodanów, a twoje ciało będzie grubsze, ostatecznie zużyjesz mniej. Inna uwaga dotycząca tej diety polega na tym, że jesz mniej węglowodanów i przenosisz się do wysokotłuszczowej wymiany, która w rzeczywistości pomaga stracić tłuszcz w okolicy brzucha. Diety niskowęglowodanowe bardzo skutecznie redukują szkodliwy tłuszcz w jamie brzusznej.

Ostrzeżenie

Kiedy schudniesz, twoje trójglicerydy (które są znane jako cząsteczki tłuszczu) ustępują. Twoje ciało tworzy więcej trójglicerydów podczas przetwarzania cukru i węglowodanów. Utrzymywanie niskiego poziomu trójglicerydów sprawia, że ​​twoje serce i twoje ciało są zdrowsze. Na koniec, jednym z największych lęków przy stosowaniu diety takiej jak dieta ketogeniczna jest ilość cholesterolu, którą będziesz przyjmować z białek i tłuszczów. Wręcz przeciwnie, twoje ciało będzie produkować zdrowe poziomy HDL, inaczej zwane lipoproteiną o wysokiej gęstości. HDL przenosi zły cholesterol z organizmu i do wątroby w celu wydalenia.

Jadłospis / Składniki

Dieta Ketogeniczna to ogólny program dietetyczny, a nie suplement diety, więc nie ma prawdziwych „składników” do zaglądania. Istnieje jednak wskazówka, w jaki sposób należy jeść. Istnieją różne Diety Ketogeniczne, które można stosować w zależności od Twoich potrzeb, na przykład dieta Ketogeniczna wegańska, jeśli nie spożywasz produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego, a dieta ketogeniczna dla pacjentów z chorobą nowotworową, a także dieta ketogeniczna do odchudzania.

„Jest to zindywidualizowana i ustrukturyzowana dieta, która zapewnia określone plany żywieniowe. Żywności waży się i posiłki powinny być spożywane w całości dla uzyskania najlepszych wyników.”

Na wielu listach żywności zauważysz mięso karmione trawą i dzikie zwierzęta, które możesz jeść swobodnie.

Na przykład: „mięso karmione trawą (wołowina, jagnięcina, kozie, dziczyzna), ryby złowione na wolności i owoce morza (unikaj ryb hodowlanych), pastwiska wieprzowe i drobiowe, jaja wypasane, żelatyna, masło – są zdrowe kwasy tłuszczowe omega 3”.

Unikaj przetworzonej żywności – przy okazji można spożywać orzechy i nasiona, produkty sojowe i owoce. Alkohol występuje nawet na okazjonalnych listach, ponieważ wiele osób będzie wychodzić i wchodzić w interakcje z przyjaciółmi i rodziną. To jest tylko wskazówka, którą należy przestrzegać, abyś mógł jak najlepiej wykorzystać dietę Ketogeniczną.

Ogranicz owoce – kiedy zdecydujesz się spożywać owoce, najpierw wypróbuj opcje niższego cukru. Obejmuje to: truskawki, żurawiny, morwy, wiśnie, maliny i jagody. Istnieje mnóstwo przewodników, którzy wskażą ci właściwy kierunek, co jeść. Od plików PDF do postów na blogach po strony internetowe – nie zabraknie opcji. Dieta ketogeniczna oferuje kilka wariantów w zależności od twojej sytuacji i stanu zdrowia.

Podsumowanie: Czy Dieta Skuteczna?

Chociaż może nie być dla wszystkich, ten plan diety może być dobry dla tych, którzy są gotowi zrobić to w czysty sposób jedzenia. Nie ma fizycznych planów zakupu, grup do naśladowania lub uzupełnień. Ta dieta sprzyja spożywaniu wysokobiałkowych pokarmów. Przyniesie to jednak wysoką cenę, ponieważ wszyscy wiemy, że tłuszcze zdrowotne działają bardziej kosztownie. Wiele osób z nadwagą lub dzieci, które walczą z epilepsją, uznało, że ta konkretna dieta pomogła im. To naprawdę zmiana stylu życia, a nie specyficzna „dieta”. Aby czerpać korzyści, będziesz musiał kontynuować dietę.

Wiele osób zaczyna dietę, myśląc, że jest to coś, co mogą przyjąć na dłużej, ale nie zdają sobie sprawy, że jedzenie zjedzonej wieprzowiny, pokrytej serem i bekonem może zabrzmieć dobrze, ale jest okropnym pomysłem, jeśli chodzi o twoje zdrowie. Jeśli możesz zrobić dietę przy użyciu zdrowych tłuszczów, takich jak awokado, orzechy, orzechy, oleje itp., to tak, może to być korzystne w wielu dziedzinach oprócz utraty wagi, ale drogie w portfelu i będzie wymagało dużo przygotowania.

Istnieje wiele przykładowych list zakupów w Internecie, jeśli potrzebujesz więcej informacji o tym, jak robić zakupy, jeśli chcesz skorzystać z diety. Pozostań w kontakcie z lekarzem, zanim przejdziesz do ścisłego planu żywieniowego, takiego jak ta dieta.

Ostatnio aktualizowano przez Redakcja

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *