Alli (Orlistat) – pigułka na odchudzanie. Czy naprawdę działa?

Alli (wymawiane AL-eye) jest suplementem dostępnym bez recepty przeznaczonym dla dorosłych z nadwagą, którzy walczą o zrzucenie zbędnych kilogramów.  Bardzo trudno jest ludziom schudnąć. W badaniach stwierdzono, że około 85% osób nie może stosować tradycyjnych technik redukcji masy ciała.

Niepowodzenie tradycyjnych metod odchudzania zachęca ludzi do poszukiwania innych technik zastępczych, takich jak stosowanie kapsułek dietetycznych i pigułek.

Sprawdż więcej na temat Green Barley Plus na odchudzanie

Alli (Orlistat) pomaga w utracie wagi poprzez ograniczenie ilości wchłanianych kwasów tłuszczowych przez nasz organizm. Niższa absorpcja kwasów tłuszczowych z kolei wpływa na faktyczne spożycie kalorii i powoduje utratę wagi.

Ten artykuł zawiera szczegółową analizę tabletek odchudzających Alli: na czym one składają się, w jaki sposób pomagają w zmniejszaniu nadwagi i czy spożywanie ich jest korzystne.

Czym jest Alli (Orlistat)? Więcej informacji o produkcie

Orlistat sprzedawany jest na rynku jako pigułki odchudzające Alli.

Jedna z mocniejszych wersji leku jest dostarczana klientom tylko na receptę. Jest znany jako Xenical. Typowa pigułka dietetyczna Alli zawiera 60 mg orlistatu, podczas gdy pigułki Xenical składa się z 120 mg orlistatu, dlatego jest o wiele bardziej skuteczny w przypadku otyłości.

Sprawdż artykuł – Xenical (Orlistat) – Gdzie Kupić? Cena Oraz Efekty

Więcej szczegółów. Jak to pomaga?

Główną funkcją, którą wykonuje Alli, jest zapobieganie wchłanianiu tłuszczu w organizmie.

Lipaza jest enzymem lub stymulantem w żołądku, który jest specyficznie blokowany przez pigułki Alli.

Głównym celem Lipazy jest trawienie tłuszczów, które przyjmujemy w naszej diecie. Pomaga w rozkładaniu gliceroli lub tłuszczów na trzy rodzaje kwasów tłuszczowych, które mogą być rozpoznawane i wykorzystywane przez nasz organizm. W przypadku braku tego enzymu, tłuszcze w naszym pożywieniu nie są trawione i są usuwane z organizmu.

Wykazano, że stosowanie tabletek Alli zmniejsza poziom wchłaniania tłuszczów o około 30%. Środek działa jako inhibitor lipazy, który zatrzymuje enzym w reakcji z tłuszczami w celu rozbicia ich na kwasy tłuszczowe.

Ponieważ tłuszcze są wysokokalorycznymi makroelementami, hamowanie wchłaniania tych tłuszczów powoduje mniejszą produkcję kalorii w ciele, co może pomóc w zmniejszeniu masy ciała.

Alli może pomóc Ci schudnąć w małych ilościach

Duża liczba badań została uregulowana na orlistat, aktywnym związku chemicznym w pigułkach Alli.

Wśród tych badań dobrze znane jest szwedzkie badanie o nazwie XENDOS. W badaniu tym uczestniczyło 3305 osób otyłych, a wyniki obserwowano przez okres 4 lat.

Osoby zostały podzielone na dwie grupy. Jedna grupa przyjmowała dawkę orlistatu w dawce 120 mg, trzy razy dziennie, podczas gdy druga grupa eksperymentu została poproszona o przyjęcie placebo.

Wszyscy uczestnicy badania mogli przyjmować mniej niż 800 kalorii dziennie i zostali poproszeni o ograniczenie spożycia tłuszczu w diecie do 30% całkowitej spożywanej kalorii. Uczestnikom zalecono również uwzględnienie chodzenia w codziennej rutynie.

Poniższy wykres ilustruje zmiany wag przez osoby w obu grupach w ciągu 4 lat.

Alli-orlistat-test

W pierwszym roku grupa, która była leczona orlistatem, straciła średnio 23,3 funta lub 10,6 kg masy ciała. Z drugiej strony uczestnicy grupy placebo stracili jedynie 13,6 funta lub 6,2 kg masy ciała.

Wykres pokazuje również, że w ciągu następnych trzech lat zaobserwowano znaczny przyrost masy ciała w obu grupach eksperymentu. Ostatecznie pacjenci, którzy stosowali orlistat, stracili 12,8 funta wagi w porównaniu do 6,6 funta uczestników grupy placebo.

Badanie to wykazało, że orlistat wraz z kontrolowaną dietą i prawidłowym ćwiczeniem może pomóc w utracie masy ciała w porównaniu z dietą i ćwiczeniami fizycznymi jako jedynym rozwiązaniem zmniejszającym wagę.

Więcej badań

W badaniu wykazano, że dorośli konsumujący orlistat stracili 7,5 funta więcej niż w grupie placebo w poprzednich 12 miesiącach.

Ta utrata wagi odpowiada 3,1% masy początkowej, która nie jest dokładnie ogromna. Zaobserwowano także, że masa ciała powróciła po odstawieniu leku.

Co zaskakujące, wyniki innego badania wykazały, że dieta niskowęglowodanowa bez leków była taka sama, jak stosowanie orlistatu i diety o niższej kaloryczności razem.

Czy pigułki dietetyczne Alli przyczyniają się do poprawy zdrowia w innych przypadkach?

Niektóre z innych korzyści zdrowotnych, które zostały przypisane do korzystania z Alli, prawdopodobnie z powodu utraty wagi, obejmuje:

  • Zmniejszone ryzyko cukrzycy typu 2: ryzyko zachorowania na cukrzycę typu 2 zmniejszono o 37% przy 4-letnim stosowaniu orlistatu, zgodnie z badaniem XENDOS.
  • Obniżone ciśnienie skurczowe / rozkurczowe: U pacjentów zaobserwowano również obniżone ciśnienie krwi.
  • Obniżony poziom cholesterolu: W różnych badaniach zaobserwowano również pozytywny wpływ na poziom cholesterolu

Skutki uboczne, dawkowanie i sposób użycia

Niektóre działania niepożądane zaobserwowano u osób stosujących tabletki Alli, jednak zostały one udokumentowane i są dostępne dla użytkowników.

Ponieważ te tabletki hamują rozkład tłuszczów, istnienie dużych cząsteczek tłuszczu w żołądku może powodować problemy trawienne, takie jak ból brzucha, biegunka i wzdęcia.

Nietrzymanie stolca, oleiste stolce mogą być jednym z problemów, z którymi borykają się użytkownicy tych tabletek.

Długotrwałe stosowanie tabletek odchudzających Alli może również utrudniać trawienie niezbędnych składników odżywczych, takich jak witaminy A, D, E i K.

Dlatego zaleca się przyjmowanie multiwitamin podczas leczenia.

Stwierdzono, że Alli wtrąca się z trawieniem niektórych leków. Ponadto u pacjentów odnotowano również niewydolność wątroby i problemy z nerkami.

Przed skonsumowaniem tabletek odchudzających Alli należy skonsultować się ze swoim konsultantem medycznym.

Na podstawie ograniczonego długoterminowego opisu dostępnych wyników większość badań naukowych sugeruje, że Alli nie może być stosowany przez 24 miesiące lub 2 lata w sposób ciągły.

Optymalna dawka stosowana w badaniach wynosi 120 mg, trzy razy dziennie.

Pigułki mają różne skutki uboczne. Mogą być przyczyną problemów jelitowych i niedoborów składników odżywczych. Mogą również powodować problemy z wchłanianiem niektórych leków. Optymalna badana dawka wynosi 120 mg, trzy razy dziennie.

Czy powinienem wypróbować ten produkt?

Pigułki Alli są jedną z niewielu działających pigułek, wykazujących ograniczony efekt u pacjentów. Jednak wyniki nie są imponujące aż do oczekiwań użytkowników.

Pigułki te mogą pomóc w utracie niewielkiej dodatkowej wagi niż inne leki i techniki odchudzania, ale aby uzyskać najlepsze wyniki, muszą być stosowane z określoną niskokaloryczną dietą i ćwiczeniami fizycznymi.

Co więcej, przed leczeniem należy przeprowadzić analizę korzyści (tj. utraty wagi) i negatywnych aspektów (chorób trawiennych i niedoborów składników odżywczych) tych tabletek.

Pigułki te będą skuteczne tylko wtedy, gdy będą spożywane z kontrolowanym i niskokalorycznym jedzeniem.

Spożywanie większej ilości białka i mniej węglowodanów jest bardziej użytecznym i długoterminowym podejściem do odchudzania i utrzymywania go przez dłuższy czas.

Ostatnio aktualizowano przez Redakcja

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *